JÓGA

PRAVIDELNÉ LEKCE JÓGY:

připravila jsem setkání, kde si jógu také zacvičíme, není však hlavním programem..

PONDĚLKY 18,45 - 20,15h

více v sekci kalendář akci..

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE JÓGY:

dáváte-li přednost osobnímu přístupu a bez skupinek, máte-li konkrétní požadavky na cvičení či meditace, tak soukromá hodina jógy je právě pro vás. Lekci vystavím pro vás přímo na míru, zda se budeme věnovat hlavně tělu jeho posílení či relaxaci nebo více meditační praxi či jiným technikám.. Výhoda pro vás, že nemusíte nikam chodit, přijedu k vám domů. Další výhoda je, že lekci může proběhnout hned z ráno či v dopoledních nebo poledních hodinách... vše na předběžné domluvě. 

Soukromé MUZIKOTERAPEUTICKÉ setkání možné v rámci cvičení jako doplněk nebo jako halvní náplň setkání, opět vše na domluvě..

 

JÓGA V KANCELÁŘI - viz. http://aditizuzka.cz/moje-programy/joga-v-kancelari/

 

V MÝCH LEKCÍCH kombinuji Hatha jógu, jógu na čakry a meditační techniky 

  • na začátku lekce se vždy zahřejeme a protáhneme svaly,
  • postupně si budujeme sílu ve výdržích v jednotlivých jógových pozicích,
  • skládáme je do sestav (s konkrétním záměrem),
  • přidáváme dechová a koncentrační cvičení,
  • končíme relaxací celého těla a bioenergetickým cvičením na harmonizaci celého systému.

 

 

Termíny kurzů jógy najdete v Kalendáři akcí

Jak to začalo?

Má cesta začala z cela praktických důvodů. Zlomená kostrč, obrovské bolesti a hektický život bankovní úřednice. Na hodinách jógy jsem se konečně zastavila a uvědomila, že vnímám více, než jen své tělo. Procházela jsem celým svým tělem, všímala si hranic, kde se protahuji a kde se přepínám, začala jsem pozorovat svou mysl, jak funguje, na co se zaměřuje a kam pak vede má energie. Uvědomila jsem si, že si vytvářím svou přítomností vše, co se posléze děje. Jóga mě přivedla ke zvědomění a stálému zvědomování. Dechové praktiky mě pomohly zklidnit a naladit se na přítomný okamžik, na teď a tady, které nevytváří žádné nepravdy.

Jógu vnímám jako cestu hlouběji k sobě. Je jednou z cest, jak se harmonizuji, čerpám energii a navíc mi při cvičení přicházejí vize..

 Když si jdu zacvičit, tak teprve zjišťuji, jak se mám, jak se cítím, co se ve mě děje a zda se potřebuji naladit na to co mě čeká, nebo se chci zklidnit nebo naopak nakopnout A podle toho začnu cvičit, pak to přijde samo.

Hlavně jsem dospěla do volnosti. Vybírám cviky, které mi právě dělají dobře a můžu v nich i zůstat ve výdrži.Když cvičím venku, vnímám dotek větru na svých tvářích, cítím teplo ze slunečního svitu a vdechuji voňavou zem. Tu zapomínám na cvičení a pozice. Vnímám propojení a jednotu. Tančím s živly ...

Samozřejmě, že si cvičením udržuji kondici, také je to výživa pro zdravou psychiku, protahuji a posiluji tělo a klouby. Jóga mě učí pravidelnosti a trpělivosti, naslouchání sobě a netlačit na sebe jak v polohách, tak ve výkonu.

 

 

 

Při józe se učím meditovat a zklidňovat mysl, soustředit se, nacházet vnitřní klid.

Učím se vědomě dýchat, prohlubovat dech, čistit se pomocí dechu, živit se dechem, být dechem, dýchat dýchat ..

Někdy to jde samo, někdy ne, ale i to je proces, který patří k cestě.

Nejdůležitější poznání pro mě je, že i při pauze se k józe opět a opět vracím, vždy tu je, vždy pomůže a poradí.

Jóga je pro mě životní cesta, filozofie, rádce a pomocník pro harmonii těla, mysli a duše.

Na prvním místě mě však jóga baví. Vše ostatní jsou už jen další velká plus :o)

Jóga je Dar.

Děkuji všem učitelům a jógovým tradicím za šíření a učení.