JÓGA

PRAVIDELNÉ LEKCE JÓGY:

STŘEDY 8,15 - 9,15 v DDM DOMEČEK VLAŠIM

ČTVRTKY 18,30 - 20,00 v SPOLKOVÝ DŮM VLAŠIM

Jóga je pro mě životní cesta, filozofie, rádce a pomocník pro harmonii těla, mysli a duše.

Na prvním místě mě však jóga baví. Vše ostatní jsou už jen další velká plus :o)

Má cesta začala z cela praktických důvodů. Zlomená kostrč, obrovské bolesti a hektický život bankovní úřednice. Na hodinách jógy jsem se konečně zastavila a uvědomila, že vnímám více, než jen své tělo. Procházela jsem celým svým tělem, všímala si hranic, kde se protahuji a kde se přepínám, začala jsem pozorovat svou mysl, jak funguje, na co se zaměřuje a kam pak vede má energie. Uvědomila jsem si, že si vytvářím svou přítomností vše, co se posléze děje. Jóga mě přivedla ke zvědomění a stálému zvědomování. Dechové praktiky mě pomohly zklidnit a naladit se na přítomný okamžik, na teď a tady, které nevytváří žádné nepravdy.

Jógu vnímám jako cestu hluběji k sobě. Je jednou z cest, jak se harmonizuji, čerpám energii a navíc mi při viční přicházejí vize..

Když cvičím venku, vnímám dotek větru na svých tvářích, cítím teplo ze slunčního svitu a vdechuji voňavou zem. Tu zapomínám na cvičení a pozice. Vnímám propojení a jednotu. Tanečím s živly ...

Termíny kurzů jógy najdete v Kalendáři akcí

Když si jdu zacvičit, tak teprve zjišťuji, jak se mám, jak se cítím, co se ve mě děje a zda se potřebuji naladit na to co mě čeká, nebo se chci zklidnit nebo naopak nakopnout A podle toho začnu cvičit, pak to přijde samo.

Hlavně jsem dospěla do volnosti. Vybírám cviky, které mi právě dělají dobře a můžu v nich i zůstat ve výdrži.

Samozřejmě, že si cvičením udržuji kondici, také je to výživa pro zdravou psychiku, protahuji a posiluji tělo a klouby. Jóga mě učí pravidelnosti a trpělivosti, naslouchání sobě a netlačit na sebe jak v polohách, tak ve výkonu.

 

 

Při józe se učím meditovat a zklidňovat mysl, soustředit se, nacházet vnitřní klid.

Učím se vědomě dýchat, prohlubovat dech, čistit se pomocí dechu, živit se dechem, být dechem, dýchat dýchat ..

Někdy to jde samo, někdy ne, ale i to je proces, který patří k cestě.

Nejdůležitější poznání pro mě je, že i při pauze se k józe opět a opět vracím, vždy tu je, vždy pomůže a poradí.

Jóga je Dar.

 

Děkuji všem učitelům a jógovým tradicím za šíření a učení.